Metamorfoza salonu bez remontu
Dom

Metamorfoza salonu bez remontu

Bywa, że wydaje się, że wszystkie możliwe elementy na odświeżenie aranżacji zostały już wykorzystane, a na większe przemiany nie mamy zwyczajnie środków. Nie ma co się zapętlać w wymyślaniu najrozmaitszych i skomplikowanych metamorfoz, czasem te najprostsze rozwiązania wydają się być najlepsze. Obecnie salony meblowe wręcz pękają w szwach od gotowych i dostępnych o ręki mebli. Ilość rodzajów i kolorów jest imponująca, więc z pewnością każdy dopasuje model i rozmiar pod wymiary własnego salonu. Jak zatem przeprowadzić imponującą, ale nie zbyt kosztowną metamorfozę salonu?

Postaw na egzotyczne odniesienia

W sklepach coraz częściej pojawiają się meble wykonane z egzotycznych rodzajów drewna. Wśród nich wyróżnić można między innymi mango, palisander czy akację. Meble wykonane z tego materiału prezentują się niezwykle ciekawie i intrygująco. Zaskakujące jest również połączenie szaf, komód czy stołów z metalową ramą, będącą podstawą całej konstrukcji. Nadają się idealnie do wnętrz o industrialnym charakterze. Drewno mango sprawia, że mebel staje się niezwykle wyjątkowy, doskonale ociepla wnętrze, jednocześnie utrzymując nieco wytworny klimat. Egzotyczne drewno wyróżnia się pięknymi rysunkami usłojenia, co sprawia, że każdy mebel jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, nie do powtórzenia.

Metamorfoza salonu bez remontu

Lamulux doskonałą alternatywą dla drewna

Ci, którzy do końca nie są za drewnianymi meblami mogą wybrać ciekawą alternatywę, a mianowicie lamulux. To niezwykle twardy i solidny materiał, który jest bardzo odporny na różnego rodzaju zarysowania. Z wyglądu przypomina tradycyjne drewno, jednak nie wymaga żadnej pielęgnacji. W sklepach meble z tego tworzywa łączone są z szarym metalem, co tworzy zgrabny mebel, tworzący harmonijną całość. Niezwykle interesujące są meble wykonane we wzorze często spotykanym na podłogach, czyli jodełce. Mebel ten sam w sobie stanowi wyjątkową dekorację w całym pomieszczeniu. Występują one zarówno w jaśniejszych, jak i ciemniejszych odcieniach kolorystycznych. Dzięki nim wnętrza stają się przyjazne i bardzo eleganckie.

 

Zobacz więcej podobnych postów