Jak dbać o drewniane meble?
Dom

Jak dbać o drewniane meble?

Możesz znaleźć wiele różnych rodzajów mebli. Na przykład te z drewna, metalu szkła, plastiku czy innych sztucznych tworzyw. Można je również sklasyfikować według rodzaju powierzchni. Rozróżniamy wówczas meble malowane, lakierowane,  laminowane czy pokryte stylizowaną okleiną. Widać, że ta różnica, podobnie jak w przypadku wielu innych materiałów, sprawi że sposób ich pielęgnacji również się będzie różnić. A więc... jak dbać o meble, aby rodzina mogła się nimi cieszyć przez lata?

Jak czyścić drewniane meble?

Należy pamiętać, że meble z drewna są kruche, więc odrobina staranności ma duży wpływ. Musisz uważać, aby nie zarysować ich lub nie uszkodzić podczas codziennych zadań. Zawsze pamiętaj o czyszczeniu powierzchni drewnianych za pomocą miękkiej, lekko wilgotnej ściereczki. Nie możesz pozostawiać ich do wyschnięcia przed przejściem dalej, tylko wytrzyj  na sucho drugą ściereczką.

 Jak dbać o drewniane meble?

Meble z drewna są bardzo delikatne, dlatego należy uważać, aby nie narażać je na długi kontakt w z wodą. przeciwnym razie zacznie się odbarwiać. Dlatego zawsze powinieneś szybko zetrzeć wszelkie mokre plamy, które zrobisz. Aby uniknąć wpadek z rozlanymi kolorowymi napojami i sokami, możesz nanieść na powierzchnie powłoki ochronne. Do tego celu służą lakiery i oleje lub można użyć też wosku. Aby meble drewniane dłużej służyły, zastosuj takie ochraniacze i utrzymuj je w czystości.

Aby drewniane meble wyglądały dobrze, często je odkurzaj, aby nie zbierał się brudu, zwłaszcza w pęknięciach. Pamiętaj tylko, że zanim położysz na nim coś gorącego, np. coś z piekarnika lub gorący kubek, to powinieneś użyć jakiejś podkładki, aby zabezpieczyć jego powierzchnię przed skutkami wysokiej temperatury. Dobrym pomysłem jest nie umieszczanie drewnianych mebli, w pobliżu źródeł ciepła, takich jak kaloryfery czy kominki.

Istnieje wiele sposobów dbania o meble, ale przy odpowiedniej technice i narzędziach nie jest to trudne. Istnieją produkty, które mogą pomóc w utrzymaniu czystości mebli, aby służyły dłużej. To bardzo proste!

Zobacz więcej podobnych postów