Jak modnie zaaranżować własne mieszkanie?
Inspiracje

Jak modnie zaaranżować własne mieszkanie?

Aranżacja mieszkania wbrew pozorom jest niezwykle wymagającym przedsięwzięciem zwłaszcza wtedy, gdy do końca nie mamy pewności w jakim stylu powinno być urządzone. W Internecie znajduje się ogromna ilość przeróżnych inspiracji, wnętrzarskich zdjęć i porad, co wcale nie ułatwia nam decyzje odnośnie naszego przyszłego wnętrza. Jest to ogromnie ważna decyzja, ponieważ to jak je urządzimy będzie miało wpływ na to, jak się będziemy w nim czuć. Jak zatem dopasować wnętrze do własnych upodobań i preferencji?

Mieszkanie w stylu vintage

Styl ten doskonale wpisuje się w upodobania osób, lubiących się otaczać przedmiotami należącymi do minionej epoki. Wyjątkowe meble można znaleźć  na różnych internetowych aukcjach czy też sklepach vintage. Zwykle też unikatowe perełki można odnaleźć w domach czy piwnicach swoich dziadków. Styl ten wyróżniają dopracowane, proste oraz niezwykle estetyczne wzory. Współcześnie bardzo często elementy vintage łączone są z nowoczesnymi akcentami.

Jak modnie zaaranżować własne mieszkanie?

Industrialne nuty

Bardzo modne obecnie są również mieszkania nawiązujące do nowojorskich loftów, z którymi głównie kojarzą się nam amerykańskie seriale. Mieszkanie urządzone w tym stylu posiada akcenty starej cegły, surowego betonu, litego drewna, a nawet metalu. W nowych mieszkaniach wystarczy zastosować płytki imitujące beton czy cegłę. W stylu tym charakterystyczne jest to, że instalacje są widoczne na zewnątrz.

Skandynawskie odwołania

Już od wielu sezonów w modzie wnętrzarskiej króluje styl skandynawski. Wyróżniają go proste formy, jasne kolory, drewno i inne naturalne materiały. Mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim jest przede wszystkim funkcjonalne, przytulne oraz pełne światła. Styl ten łączy w sobie domowe ciepło z minimalistyczną prostotą. W pomieszczeniach tych królują biele, beże oraz szarości.

Akcenty glamour

Wszyscy, którzy lubią błyszczące materiały, dekoracyjne lustra, kryształy i metalizowane kolory powinny zdecydować się na urządzenie mieszkania w stylu glamour. Wnętrza te cechują się ogromną klasą i prezentują się niezwykle luksusowo.

 

Zobacz więcej podobnych postów