Jakie kwiaty wybrać na balkon?
Mieszkanie w mieście

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Dobrze dobrany kwiaty na balkonie pozwalają stworzyć zieloną oazę nawet w centrum miasta. Jakie są jednak odpowiednie do dekoracji balkonu w miesiącach letnich? Co roku wybieramy zastanawiamy się, co wygląda ładniej jak chcemy wybrać kolorowy kwiat przed okna. Wśród tych na balkon, jedne mają kolorowe kwiaty, inne mają liście dekoracyjne a jeszcze inne długie, wiszące gałązki. Warto wybrać rośliny, które mają dłuższy okres kwitnienia i mogą ozdobić balkon od wiosny do jesieni.

Do skrzynek i wiszących koszy można też harmonijne kompozycje z wykorzystaniem roślin balkonowych. Należy jednak wziąć pod uwagę cięcie i kolor roślin. W zależności od rodzaju kwiatów, można połączyć różne kolory jednej rośliny. Najlepsze efekty można uzyskać łącząc rośliny na balkonach w różnych odmianach w różnych rozmiarach i kolorach kwiatów w jednym tonie.

Petunia kaskadowa i wilec

Petunia kaskadowa to prawdopodobnie najlepsza roślina na balkon i taras. Oprócz typowych odmian kolorystycznych w sklepach dostępne są też ciemniejsze i jaśniejsze fioletowe odcienie oraz białe. Ostatnio popularne są także jasnoróżowe. Rośnie najlepiej, gdy jest zacieniona i na dobrze przepuszczalnej ziemi. Nawożenie powinno być wykonywane regularnie, najlepiej ze specjalnymi nawozami, a podlewaniem w upalnych dniach przynajmniej raz dziennie.

Wilec to jednoletnia winorośl z dużymi kwiatami w fioletowych, bladoróżowych białych lub czystych niebieskich odcieniach i pięknych liściach. Najlepiej rośnie na słońcu, w żyznej ziemi i wymaga obfitego podlewania.

 Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Pelargonia i begonia

Pelargonie to niekontestowane monarchie na polskich balkonach. Nic dziwnego, bo rośliny te są piękne i bardzo atrakcyjne, a także stosunkowo łatwe do uprawy. Nie boją się wiatrów, światła słonecznego i tylko czasami, przy braku regularnego podlewania wysychają. Łatwo zimują w piwnicach.

Begonia jest również szanowana za piękne kwiaty, które przypominają czerwone, różowe, pomarańczowe i złote róże. Ceni się ją również za atrakcyjne i sercowate kształty liści. Mniej odporna na wiatr niż pelargonia.

Pamiętają, że rośliny kwitnące na balkonach zawsze muszą być regularnie podlewane i nawożone. Jeśli utrzymamy nasze rośliny balkonowe w odpowiedni sposób, to z pewnością zapewnią nam atrakcyjny wygląd i godne podziwu środowisko.

 

Zobacz więcej podobnych postów