Letnie dekoracje domu – co powinny zawierać?
Dom

Letnie dekoracje domu – co powinny zawierać?

Czasem nie trzeba wiele, by nieco ożywić zamieszkiwane wnętrze. Wystarczy chwila refleksji nad tym jak niskim kosztem i w krótkim czasie zagwarantować metamorfozę naszemu mieszkaniu. Lato ma nadać aranżacji nieco lekkości oraz delikatnie ją ochłodzić. Zwykle zdjęcie firan, zasłon czy dywanów potrafi zdziałać cuda. Lato to czas na kwiaty nie tylko te w wazonach czy donicach, równie dobrze prezentują się na plakatach, obrazach czy naczyniach. Latem warto stawiać na jasne narzuty, misy pełne sezonowych owoców, warzyw i ziół i już nic więcej nie trzeba.

Zadbaj o letnie zapachy

W piękną pogodę grzechem jest trzymanie zamkniętych okien. Nic tak jak otwarte skrzydła okiennic nie łączy domu z naturą, wpuszczając wyjątkowe światło i energię to jego wnętrza. Latem bardzo fajnie jest zagrać zapachami, najbardziej odpowiednie to te delikatne o nucie ziołowej, jaśminowej, hiacyntowej czy może morskiej. Samo postawienie mięty w dzbanku czy bzu zastąpi dyfuzor zapachów. Wydaje się to tak niewiele, ale w dużym stopniu takie zabiegi modyfikują atmosferę i wystrój letniego domowego zacisza.

Letnie dekoracje domu – co powinny zawierać?

Zagraj oświetleniem

Bardzo fajny efekt dają misy wypełnione owocami wyłożone na lustrzanej tafli z ustawionymi pomiędzy nimi tealighty i sznury choinkowych lampek, szczególnie tych w jasnym odcieniu. Wieczorami nastrojowy klimat zapewnią Cotton Ballsy o letnich kolorach kul takich jak beż, oranż czy oliwka. Jeśli jesteśmy posiadaczami wyjątkowego podłoża, latem warto go odsłonić. Czasem wystarczy wyszukać w starociach czy u dziadków nieużywany stary fotel czy taboret i odpowiednio go odświeżyć. Wyeksponowanie takiego przedmiotu nada wyjątkowego charakteru. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami takimi jak poduszki, dzbany czy patery będzie prezentować się wyśmienicie. Lato to idealny moment, by do dekoracji własnych wnętrz wykorzystać sezonowe owoce, których w tym okresie jest bez liku. Doskonałą dekorację w czasie letnich wieczorów stanowią również świece umieszczone w prostych lampionach, które dadzą odpowiednie wyciszenie i ukojenie.

 

Zobacz więcej podobnych postów