Mała łazienka w bloku może zachwycać wyglądem i funkcjonalnością
Mieszkanie w mieście

Mała łazienka w bloku może zachwycać wyglądem i funkcjonalnością

Małe łazienki na blokach duży problem, ale przy pomocy architektów i  projektantów wnętrz możemy stworzyć coś więcej niż przestrzeń funkcjonalną.

Mała łazienka w bloku nie musi być biała

Nie dziwi mnie to, że łazienki są zazwyczaj białe lub beżowe. Kolory te są subtelne, delikatne i pasują praktycznie do każdego stylu, a ponadto umożliwiają optyczne powiększenie wnętrza. Ale jeśli ludzie chcą innego koloru, to nie powinni mieć żadnych problemów, trzeba to tylko dobrze rozegrać. Ceramika o wysokim połysku świetnie odbija światło. Oprócz tego szafki łazienkowej warto wybrać również takie lakierowane.

Dobre doświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważne dla łazienek, ponieważ tworzy komfortową atmosferę i ułatwia codzienną pielęgnacje. Dobrze jest, gdy w małej łazience znajduje się kilka źródeł światła, które sprawiają, że pokój wygląda na większy. Warto też na chłodne barwy, która dodają głębi. Zamiast systemu oświetlenia górnego na suficie powinno warto zainstalować wiele oczek halogenowych. Lekkie szyny i luxfery są również doskonałym wyposażeniem łazienkowym. Prawidłowe oświetlenie lustrzane jest równie ważne, zwłaszcza przy pielęgnacji twarzy - światło powinno być w stanie oświetlić ją w jednolity sposób.

 Mała łazienka w bloku może zachwycać wyglądem i funkcjonalnością

Prysznic czy wanna?

Mała łazienka z prysznicem jest rozsądnym rozwiązaniem. Kabina jest mniejsza i to zdecydowanie lepszy pomysł, gdy nie ma miejsca na wannę. Warto wybrać szklaną kabinę bez brodzika, która nie przytłoczy pomieszczenia. Ważne też jest, aby pamiętać, że takie kabiny wymagają prawidłowego pochylenia podłoża, jak również prawidłowego odwodnienia. Są one zatem dobrym rozwiązaniem dla gruntownie remontowanych łazienek. W przeciwnym razie lepiej postawić na niski brodzi, który zapewnia podobne efekty.

Płytki optycznie powiększające łazienkę

Style i charakter nowoczesnych łazienek w bloku określają różne sposoby na optyczne powiększenie pomieszczeń. Z tego powodu ważnym elementem są płytki, dostępne w różnych stylach graficznych z dużymi kontrastującymi fakturami i ciemnymi kolorami. lub całkiem jasne i prawie jednokolorowe. Jeśli nie jesteś zainteresowany osiągnięciem efektu akwarium, umieścić płytki tylko do pewnej wysokości na ścianach. Resztę ścian pomaluj dobranym odpowiednio do glazury kolorem, a sufit zostaw biały.

Zobacz więcej podobnych postów