Rodzaje sushi - które jest najlepsze?
Mieszkanie w mieście

Rodzaje sushi - które jest najlepsze?

O zaletach sushi można mówić dużo, jest nie tylko smaczne, ale również zdrowe i niskokaloryczne, ponadto bardzo modne. Serwuje się je na większości eleganckich przyjęć, formalnych i nieformalnych spotkaniach, powstały nawet lokale specjalizujące się w przyrządzaniu wyłącznie sushi. Podczas przygotowania można je rolować lub składać w inny, całkowicie dowolny sposób, zawiera wiele cennych dla organizmu składników odżywczych.

Rodzaje sushi - które jest najlepsze?

Najlepsze sushi w Warszawie – skład potrawy

Podstawowa wersja sushi składa się z wodorostów nori, ryb, ryżu, imbiru, wasabi oraz sosu sojowego. Jest zatem wyposażone w odpowiednie ilości magnezu, wapnia, żelaza, witamin C, B, E, kwasu foliowego, kwasów omega-3 oraz węglowodany. Decydując się na najlepsze sushi w Warszawie można mieć pewność, że nie było ono przyrządzane w tempurze, ani głębokim tłuszczu. Należy również unikać dodatków podnoszących kaloryczność sushi, na przykład serków, żółtek, sosów innych, niż stosowane w każdym rodzaju. Ciekawą odsłoną sushi jest wersja bez ryżu, a jedynie z kawałkami surowej białej ryby i warzyw. Z uwagi na fakt, że w posiłku najczęściej znajdują się tłuste ryby, można je zastępować owocami morza, a ilości sosu sojowego lepiej ograniczyć. Dostępność takich rozwiązań udowadnia, że najlepsze sushi w warszawie jest przygotowywane na podstawie życzeń klientów, świadczy to o pełnym profesjonalizmie. Sushi jest niewątpliwie dobrym daniem, lecz trzeba pamiętać, że powinno być spożywane z umiarem – w niektórych konfiguracjach jest po prostu bardzo kaloryczne. Ma to szczególne znaczenie dla osób będących na diecie, dbających o linię.

Jakie są rodzaje sushi?

Osoby, które dopiero zamierzają po raz pierwszy skosztować sushi powinny posmakować Hosomaki, które jest najmniejszą wersją rolowanego smakołyku. Rolki przygotowywane są bardzo często z jednego składnika, dlatego można ten rodzaj podać również dzieciom. Kolejnym rodzajem rolowanego sushi jest Uramaki, w którym znakiem rozpoznawczym jest ryż po zewnętrznej stronie, w przypadku klasycznego składnik ten zawijany jest do środka. Mniejsza wersja nazywana jest miniuramaki. Bardzo dobry smak sushi gwarantuje Futomaki, składniki są zawinięte w wodorost nori, pochodną nazwy jest przymiotnik futoi, oznaczający przymiotnik „gruby”. Interesującą formą sushi jest Datemaki, które zawija się w omlet tamago, z wyglądu przypomina Futomaki, ale różni się smakiem. Nieco inną postać przybiera sushi Nigiri, ponieważ jest to niewielki kawałek ryżu z dodatkiem owoców morza lub warzywami umieszczonymi w górnej części przysmaku. Najlepsze sushi w Warszawie to również Sashimi, które podaje się całkowicie inaczej, nie tworzy się żadnego rulonu. Surowa ryba, owoce morza i wszystkie inne składniki podawane są po zanurzeniu w sosie sojowym. Podstawową wersję Sashimi zastępuje często rolka złożona z wielu składników zawiniętych w papier ryżowy, ale samego ryżu nie wykorzystuje się do tego dania. Wszystkie opisane rodzaje sushi znajdują swoich zwolenników, każdy sposób na zaserwowanie tej potrawy jest odpowiedni.

Zobacz więcej podobnych postów