Dlaczego warto jeździć rowerem po mieście?
Mieszkanie w mieście

Dlaczego warto jeździć rowerem po mieście?

Jazda na rowerze to dobra forma transportu w mieście, jako element aktywnego stylu życia lub do oszczędzania na drożejącym paliwie. Rower  zapewnia także oszczędność czasu bo nie musisz stać w korkach ulicznych.

Jazda na rowerze to świetny sposób na ćwiczenia

Korzyści zdrowotne wynikające z jazdy na rowerze są liczne. Rower to doskonała forma ćwiczeń, wzmacnia nasze ciało, zapewnia wzrost poziomu endorfin i pomaga złagodzić stres. Korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego z jazdy na rowerze jako formy ćwiczeń są ogromne. Z tego powodu zyskują one na popularności. Ponadto umożliwiają osobom prowadzącym bardziej siedzący tryb życia wymianę samochodów na inny środek transportu.

Oprócz tego rowery mogą być używane przez dzieci, dorosłych i seniorów do budowania masy mięśniowej, wytrzymałości sercowo-naczyniowej, zwinności, zdolności motorycznych i równowagi.

Rower w mieście to doskonały środek transportu

Jazda na rowerze postrzegana jest po prostu jako zdrowszy i bardziej przyjazny dla środowiska sposób na dojazdy z jednego miejsca do drugiego, zwłaszcza w dużych miastach. Nie wspominając o tym, że zajmuje to nieraz mniej czasu niż jazda samochodem lub autobusem. Oprócz tego w dużych miastach łatwo jest znaleźć taki rower, który można wypożyczyć i nim jeździć po mieście.

Natomiast wraz z pojawieniem się rowerów elektrycznych możesz teraz jeździć rowerem do pracy bez konieczności przemęczania i brania prysznica przed wejściem do biura.  Ludzie na całym świecie coraz częściej praktykują jazdę na rowerze w swoim codziennym życiu, zastępując nią korzystanie z samochodu czy autobusu.

 Dlaczego warto jeździć rowerem po mieście? 

Przestrzegaj zasad ruchu drogowego

W miastach wciąż powstają ścieżki rowerowe, jednak jeszcze w wielu miejscach ich nie ma. Podczas jazdy po drodze ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Zawsze jedź jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, a dojeżdżając do skrzyżowania, możesz zjechać na środek z pasa, na który skręcasz w lewo, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca.

Pamiętaj, że rower potrzebuje lampy przedniej, która jest biała i lampy tylnej, która jest czerwona. Dzwonek lub inny niepilny sygnał dźwiękowy jest także wymagany i upewnij się, że co najmniej jeden hamulec w rowerze jest sprawny.

Zobacz więcej podobnych postów