Jak urządzić mieszkanie w mieście?
Mieszkanie w mieście

Jak urządzić mieszkanie w mieście?

Jak praktycznie we wszystkim tak i w aranżowaniu mieszkań wyróżnia się określone trendy, które panują w danym sezonie czy okresie. Modyfikowane są co jakiś czas, coś co kiedyś było prawdziwym hitem, dziś bardziej staje się już kiczem. Urządzanie mieszkania wiąże się z nie lada trudnościami, ponieważ podejmowane decyzje wnętrzarskie będą nam towarzyszyły przez co najmniej dobrych kilka lat oraz są dużo bardziej kosztowne niż wybór obuwia na kolejne lato. Jak zatem urządzić mieszkanie, by podobało się właścicielom na długie lata?

Postaw na funkcjonalność

Urządzanie mieszkanie jest niezwykle ważne dla wszystkich jego domowników, ponieważ to w nim spędza się mnóstwo czasu. Bardzo często na różnych wizualizacjach i inspiracjach są rzeczy, do których się wzdycha, jednakże w praktycznym zastosowaniu nie mają racji bytu. Przykład stanowią błyszczące ciemne fronty szafek albo jasne obicia mebli, prezentują się pięknie, jednak codzienne użytkowanie szczególnie wśród małych dzieci nie jest dobrym wyborem.

Podczas kupowania mebli i akcesoriów do domu nie należy sugerować się tylko i wyłącznie wyglądem. Trzeba zastanowić się dokładnie czy rzeczywiście będą spełniały potrzeby właścicieli oraz sposób renowacji i czyszczenia ich. Dla jednych codzienne przecieranie szmatką błyszczących mebli to nie problem, a dla innych udręka. Warto mieć tego świadomość przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak urządzić mieszkanie w mieście?

Podejdź realnie do urządzania

W trakcie aranżowania własnego mieszkania w bloku należy wziąć pod uwagę jego wymiary. Zwykle jest się posiadaczem 50-cio czy 80-cio metrowego mieszkania, a nie ogromnego apartamentu. W tradycyjnych mieszkaniach nie zawsze można sobie pozwolić na ogromnych wymiarów kanapę mimo, iż w salonie meblowym czy sklepie prezentuje się doskonale. Nie jest to gwarancją tego, że i u nas tak będzie. Czasem trzeba postawić na nieco mniejszy mebel po to, by dany pokój był bardziej funkcjonalny. Trzeba określić na czym bardziej nam zależy i bez czego nie wyobrażamy sobie własnego mieszkania. Aranżowanie mieszkania w mieście często wiąże się z różnego rodzaju kompromisami wnętrzarskimi.

 

Zobacz więcej podobnych postów