Jak urządzić praktyczną garderobę?
Urządzanie

Jak urządzić praktyczną garderobę?

Garderoba to coraz częściej umieszczane pomieszczenie, znajdujące się w projektach nowych domów czy mieszkań. Mimo, iż obecnie staje się to standardem to jeszcze niedawno uznawana była za coś niezwykle luksusowego. Posiadanie własnej garderoby pozwala zadbać o odpowiednią organizację oraz porządek ubrań i akcesoriów. Wydawać, by się mogło, że im większa garderoba, tym większa funkcjonalność. Nic bardziej mylnego. Tutaj metraż nie ma znaczenia, a rozwiązania, które są wykorzystywane do sprytnego przechowywania. O czym zatem jest mowa?

Jaka zabudowa będzie idealna w garderobie?

Praktyczna garderoba to taka, która posiada własne meble skrojone pod konkretną miarę. Takie zastosowanie nawet na niewielkiej przestrzeni będzie bardzo funkcjonalne. Architekci zalecają, by projektować garderoby nie mniejsze niż 1,5x1,5 metrów. Warto dodać, że wnęka o głębokości i szerokości równej 220 cm jest bardzo ergonomiczna. Dużą wagę należy przykuć do półek oraz gablot z drążkami. Ich głębokość powinna minimalnie wynosić od 60 do 70 cm. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że ubrania są różnej długości, więc konieczne jest to, by zamontować je na różnych wysokościach. Mówi się, że koszule, bluzki i sukienki mini potrzebują około 100 cm wysokości, a spodnie, długie spódnice i płaszcze nieco więcej, a dokładnie 150 cm.

Garderoba pozwala na to, by wybrać jak najbardziej proste moduły np. takie z drewna bądź z metalu bez żadnych ścianek działowych. Powyżej warto przeznaczyć miejsce na bardziej obszerne półki. To idealna przestrzeń na rzeczy, których aktualnie nie nosimy. Takie uporządkowanie z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie. W większych garderobach zaleca się zrobić stojaki na obuwie, co dodatkowo nada harmonii wszystkim elementom garderoby.

Jak urządzić praktyczną garderobę?

Czy warto tworzyć przestrzeń na akcesoria?

Wiele osób o tym często zapomina, jednak niezwykle istotne jest to, by w komfortowej garderobie nie zabrakło miejsca na najmniejsze bibeloty takie jak okulary, biżuteria, zegarki, paski czy apaszki. Na rynku znajduje się wiele ciekawych organizerów, stojaki oraz wysuwane półeczki.

 

Zobacz więcej podobnych postów