Inspiracje kuchenne
Inspiracje

Inspiracje kuchenne

W Internecie znajduje się szereg inspirujących zdjęć kuchni. By zawęzić swoje poszukiwania należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, dzięki którym będzie nam łatwiej określić jaką kuchnię chcemy mieć w swoim domu. Na jakie pytania zatem warto sobie odpowiedzieć?

Podstawowe pytania

Pierwszym pytaniem na jakie należy sobie odpowiedzieć to wielkość kuchni. Czy ma być to kuchnia kompaktowa czy też bardziej przestronna. Kuchnia kompaktowa zalecana jest w sytuacji posiadania małej ilości przestrzeni . Wyposażona jest zwykle w ruchomy stół, gdzie można serwować posiłki, płytę grzewczą, piekarnik, lodówkę, mini zmywarkę oraz miejsca do przechowywania naczyń, akcesoriów kuchennych, garnków oraz produktów spożywczych. Jest idealna także wtedy, gdy mamy większą przestrzeń, jednak chcemy ją subtelnie ukryć, by nie grała głównych skrzypiec w aranżacji naszego domu. Kuchnia przestrzenna wybierana jest głównie wtedy, gdy mamy odpowiednio dużo miejsca na jej zastosowanie. Pozwala na wyposażenie jej w różne sprzęty i elementy kuchenne takie jak np. wyspa.

Kolejna kwestia to wybór kształtu kuchni, czy ma być to kuchnia o kształcie poziomym, litery „U” czy też „L” z wyspą. Dalszy wybór to styl mebli, czy mają być wykonane w macie, połysku, drewnie czy posiadać elementy pomieszane np. drewniany dół i połyskującą górę.

Inspiracje kuchenne

Biała kuchnia i inne modne inspiracje

Biała kuchnia jest najczęściej wybieraną kuchnią wśród osób, urządzających własne wnętrza. Wynika to z jej uniwersalności, pasuje do wszystkich stylów i ma się pewność, że jeśli jest teraz modna to równie dobrze będzie się prezentować za dekadę.

W ostatnich latach równie często jak kolor biały wybierane były kuchnie w odcieniu szarym lub grafitowym. Kolor ten wszedł do inspiracji kuchennych wraz z nadejściem mody na lofty i styl industrialny. Jak się później okazało doskonale odnalazły się również w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Coraz częściej wybierane są bardziej odważne kolory do kuchni takie jak róż, zieleń, złoto czy miedź, które występują razem w połączeniu z cegłą, betonem czy blachą.

                                                                   

Zobacz więcej podobnych postów